​Nowe otwarcie Mieszkania+

numer 2531 - 15.01.2020Gospodarka

BUDOWNICTWO Będzie nowe otwarcie programu Mieszkanie+ w styczniu – zapewniła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Resort przedstawi rozwiązania, które mają przyspieszyć budowę lokali w ramach rządowego programu. Oprócz zmian legislacyjnych przewiduje się dopuszczenie do programu deweloperów.

Minister zastrzegła, że dotychczasowy program nie był niewypałem. Jak już wcześniej tłumaczyła na antenie Radia Plus, spuścizną czterech lat funkcjonowania programu są zebrane grunty o potencjale 70–80 tys. mieszkań w Krajowym Zasobie Nieruchomości, przekazywane przez spółki państwowe i samorządy, jak również inwestycje realizowane lub już zrealizowane przez PFR Nieruchomości w łącznej liczbie ok. 50 tys. mieszkań.

Jednakże istnieje konieczność przyspieszenia inwestycji. W związku z tym resort chce dołączyć do tego programu deweloperów, którzy w zamian za dostęp do gruntów KZN podejmą się budowy. Obecnie problemem dla rynku deweloperskiego jest dostęp do dobrych gruntów, czyli z uzbrojeniem, infrastrukturą, gdzie nie trzeba budować drogi, gdzie przekrój rur z wodą jest właściwy dla liczby mieszkań, które na danej działce mają powstaćzawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama