reklama


​Kompromis w rodzinie królewskiej

numer 2535 - 20.01.2020Świat

LONDYN Zakończył się kryzys w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Książę Harry i jego żona Meghan Markle doszli do porozumienia z królową Wielkiej Brytanii Elżbietą II.

Przed ślubem z księciem Harrym amerykańska aktorka i lewicowa aktywistka Meghan Markle mówiła mediom, że jest podekscytowana obowiązkami, które będą się wiązały z wejściem do rodziny królewskiej. Rzeczywistość szybko to zweryfikowała i Markle coraz częściej wspominała, że inaczej sobie wyobrażała zostanie księżną. Szczególnie nie podobało jej się ogromne zainteresowanie mediów, które np. szeroko rozpisywały się o jej konflikcie z ojcem.

Jak pisała „Codzienna”, kilkanaście dni temu książę Harry ogłosił, ku wielkiemu zaskoczeniu Brytyjczyków, że razem z żoną chcą zrezygnować z pełnionych funkcji starszych członków rodziny królewskiej. Wywołało to kryzys, w którym negocjacje z parą książęcą rozpoczęła osobiście królowa Elżbieta II. W końcu udało się im dojść do porozumienia.

Według sobotniego oświadczenia pałacu Buckingham Harry i Megan od wiosny br. zrezygnują z pełnienia wszelkich oficjalnych funkcji. Zrezygnują też z używania tytułu „wasza wysokość” i ograniczą się do „księżna i książę Sussex”zawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama