Mistrz nie dał szans Legii

numer 2535 - 20.01.2020

Anwil Włocławek ponownie zaprezentował rewelacyjną ofensywę i mimo świetnego występu Michała Michalaka pokonał Legię Warszawa 105:79 w jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Legia świetnie weszła w ten mecz – po trafieniach Keanu Pindera i Filipa Matczaka było już 8:1! Anwil reagował błyskawicznie i po wsadzie Shawna Jonesa wyszedł na prowadzenie. Niezwykle aktywny był jednak Milan Milovanović. Indywidualne zagranie Tony’ego Wrotena sprawiło, że po 10 minutach to gospodarze prowadzili 25:23. W drugiej kwarcie trójkę za trójką trafiał Michał Michalak, a to oznaczało, że Legia wychodził na prowadzenie! Wroten i Ledo nie pozwalali na zbyt wiele i dość szybko opanowali sytuację. Kolejna trójka tego drugiego oznaczała wynik 50:39 po pierwszej połowie