reklama


Platforma pręży muskuły

numer 2535 - 20.01.2020

Tomasz Siemoniak w towarzystwie Grzegorza Schetyny zorganizował wraz z samorządowcami i młodzieżówką PO kolejną konferencję prasową w województwie dolnośląskim. Podobnie jak ta wcześniejsza w Świdnicy, o której pisaliśmy tydzień temu, poświęcona była kampanii wewnątrzpartyjnej, po ogłoszonej wcześniej rezygnacji Schetyny z szefostwa w PO.

Obecna konferencja różniła się od tej poprzedniej przede wszystkim tym, że poza zwyczajowymi sloganami i propagandą partyjną pojawiła się silna retoryka antypisowska i antyprezydencka. A zaczęło się niewinnie, od pochwały rządów PiS za zamknięcie galerii handlowych...

Jak wiadomo, kandydatów na przewodzenie Platformie Obywatelskiej jest kilku. Jednym z nich jest wrocławski senator Bogdan Zdrojewski. Zdaniem Siemoniaka to nie jest dowód słabości, ale siły jego partii. Jak jednak mówił: – Nie zakładam takiego wariantu, że wygra któryś z moich konkurentów.

Sporo czasu na konferencji poświęcono krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

– Retoryka prezydenta Dudy o oczyszczaniu Polski przypomina najgorsze czasy PRL. To są haniebne słowa, które dzielą ludzi, budują napięcia i emocje. Wyborcy to widzą – twierdził Tomasz Siemoniak.

Siemoniak niestety nie udzielił odpowiedzi na pytanie redaktora „Dodatku Dolnośląskiego GPC”, który przywołał sondaż mówiący o tym, że tylko 24 proc. ludzi jest za PO, a prezydent Duda ma szansę zwyciężyć w I turze. Pomógł mu w tym Grzegorz Schetyna, zagłuszając słowa niżej podpisanegozawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama