Faworyci I Ligi ze zwycięstwami

numer 2539 - 24.01.2020

Sezon zasadniczy 1. ligi koszykarzy wchodzi w decydującą fazę. Do play-offów pozostało 10 meczów, a ścisk w tabeli jest duży. Dolnośląskie drużyny utrzymują się w czołówce i wygrywają swoje mecze. WKK pokonał Weegree AZS Politechnikę Opolską, a Górnik Trans.eu Wałbrzych uporał się z Zetkamą Doralem Nysą Kłodzko.

WKK nie pozwala, by ich kibice się nudzili. Wrocławski zespół bardzo często dostarcza im dużą dawkę emocji w końcówkach meczów. Nie inaczej było tym razem. Znów to podopieczni Tomasza Niedbalskiego zbudowali sobie solidną przewagę, by pod koniec meczu ją roztrwonić i drżeć o końcowy wynik. Początek meczu należał zdecydowanie do zespołu ze stolicy Dolnego Śląska. W pewnym momencie pierwszej kwarty prowadzili oni już 11 punktami, a ostatecznie wygrali tę część spotkania 24:17. Druga kwarta wyglądała podobnie. To gospodarze dyktowali tempo meczu. Do przerwy WKK prowadził 50:41.

Wydawało się, że miejscowi mają wszystko pod kontrolą. Początek trzeciej kwarty to jeszcze powiększenie przewagi WKK. Wtedy jednak Politechnika Opolska zaczęła odrabiać straty. Wrocławianie zaczęli popełniać proste błędy, a ich rzuty były nieskuteczne. Ostatnia kwarta to szalona pogoń przyjezdnych