reklama


Nigdy jeden przeciw drugiemu

OBCHODY 40. ROCZNICA POWSTANIA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

numer 2539 - 24.01.2020

W tym roku przypada 40. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, wielomilionowego, pokojowego ruchu, który sprzeciwiał się komunistycznej dyktaturze i w końcu doprowadził do jej obalenia.

Mottem programu obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu jest cytat z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w 1987 r. w Gdańsku: „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim”.

W komitecie organizacyjnym znaleźli się przedstawiciele Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, wojewody dolnośląskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, miasta Wrocław, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Kurii Archidiecezjalnej Wrocław. Przewodniczącym komitetu jest Kazimierz Kimso, przewodniczący ZR Dolny Śląsk NSZZ Solidarność.

– Solidarność jest fenomenem, który połączył różnych ludzi w 1980 r. To wciąż jest aktualne. Stąd taki skład naszego Komitetu Organizacyjnego Obchodów. Wrocław to miasto spotkań i to jest bardzo bliskie Solidarności, ale jest też miastem dialogu. Będziemy świętowali, lecz także cieszyli się tym, co nas spotkało w 1980 rzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama