reklama


fot. Reuters

Coraz więcej ofiar koronawirusa

CHINY \ Kwarantanna w kolejnych miastach

numer 2540 - 25.01.2020Świat

Chiny walczą z epidemią nowego koronawirusa. W co najmniej 10 miastach w prowincji Hubei wprowadzono ograniczenia podróżowania. Według ostatnich danych nowy wirus zaraził już 830 osób, z czego 26 zmarło. Eksperci, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), uspokajają jednak, że nie ma powodów do paniki.

Koronawirus pojawił się w mieście Wuhan w połowie grudnia ub.r. Jego źródłem był lokalny targ rybny. Pierwsze zdiagnozowane ofiary to jego pracownicy lub klienci. Wirus szybko zaczął się rozprzestrzeniać i wkrótce naukowcy potwierdzili, że może przechodzić z człowieka na człowieka.

W Chinach nadal żywa jest pamięć o epidemii innego koronawirusa, SARS, z 2002 r., która spowodowała śmierć blisko 800 osób w 17 krajach. Władze Chin próbowały ją początkowo ukryć, co znacznie pogorszyło sytuację. Tym razem Pekin stara się powstrzymać epidemię możliwie jak najszybciej.

W czwartek w Wuhan zawieszono transport publiczny – autobusy, pociągi, samoloty. Potem kolejne miasta w tej prowincji też wprowadziły ograniczenia mające na celu zminimalizowanie ryzyka, że ktoś zarażony wywiezie wirusa poza jej granicę. Obecnie już ponad 10 miast wprowadziło obostrzeniazawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama