Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Borys Budka nowym liderem PO

Dodano: 27/01/2020 - numer 2541 - 27.01.2020
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Będę budował Platformę Obywatelską jako dobrą drużynę – powiedział nowy przewodniczący partii Borys Budka. Tymczasem wybory nowego lidera sprowokowały wiele napięć wewnątrz Platformy. – Będę żądać wyjaśnień od zarządu ws. mojego zawieszenia – zapowiedziała była poseł PO Julia Pitera. W sobotę w całej Polsce odbyły się wybory przewodniczącego PO. Głosowanie miało charakter powszechny – prawo udziału w nim przyznano dokładnie 10 816 działaczy partii. Kandydowali dotychczasowi wiceprzewodniczący Borys Budka i Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski. W sobotni wieczór Krajowa Komisja Wyborcza PO poinformowała, że: Borys Budka otrzymał 6481 głosów, czyli 78,77 proc., Tomasz Siemoniak – 920 głosów (11,18 proc.), Bogdan
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze