reklama


Z miłości do człowieka

numer 2542 - 28.01.2020

Na swoim noworocznym spotkaniu zarząd i prezesi parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej diecezji wrocławskiej gościli Annę Zalewską, europoseł do Parlamentu Europejskiego, która opowiedziała o swojej pracy i skomentowała bieżące wydarzenia polityczne.

Przed spotkaniem zebrani „Pod 4” członkowie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej uczestniczyli w mszy św. odprawionej przez asystenta kościelnego AK ks. Łukasza Piłata. Podkreślił on, że wszystkie trudności jesteśmy w stanie przezwyciężyć, jeśli Pan Bóg będzie obecny w naszym życiu. – Otoczmy modlitwą tych, którzy jej potrzebują i módlmy się o pokój w świecie, w naszej ojczyźnie, naszych rodzinach i naszych sercach, otwierając je na Boże działanie – dodał ks. Łukasz Piłat.

– W europarlamencie pracuję w dwóch komisjach – kobiet i środowiska (tu wchodzi środowisko, zdrowie i bezpieczna żywność). Środowisko to już właściwie nie polityka, ale ideologia – mówiła Anna Zalewska.

Przykładem tego w jej opinii jest Frans Timmermans, który zajął się zarządzaniem klimatem we wszystkich komisjach. – Powiedział, że sam napisze ustawę klimatyczną. Ma być skończona za 40 dni. Za każdym razem, gdy jest o nią pytany, odpowiada, że jeszcze nie wie, co w niej będzie. Jeśli tak się tworzy przepisy, to będzie to bubel prawny. Jest przecież kilkadziesiąt dyrektyw i kilkaset rozporządzeń, a różne kraje europejskie są rozpędzone w rozmaitych działaniach, np. w 2014 r. wszystkie kraje europejskie zgodziły się, że obniżymy o 40 proc. emisję dwutlenku węgla w stosunku do 1990 r. Teraz przychodzi nowa komisja i mówi, że trzeba to wyrzucić do kosza i zacząć budować od początku. Jednocześnie są przewidziane „ogromne” pieniądze na środowisko – 500 mld euro. My mówimy, że jest to za mało, bo to jest budżet na wszystkie kraje (na wiatraki, na płyty fotowoltaiczne, na edukację ekologiczną)zawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama