reklama


Był taki dzień zimowy...

Ferie Śniegu nie będzie

numer 2545 - 31.01.2020

Emocje trwają do dziś, choć zdarzenie miało miejsce w środę. Spadł śnieg. Tym razem zaskoczył nie tylko drogowców. Kierowcy również zapomnieli, jak się jeździ po śliskich ulicach. Opady na tydzień przed feriami dały nadzieję, że zima w końcu przyjdzie. Długoterminowe prognozy do połowy marca wykluczają jednak taką możliwość. Brak śniegu cieszy samorządy. W budżecie Siedlec zostało 200 tys. zł, bo nie trzeba było odśnieżać.

W Warszawie środowy atak śniegu, który nie sypał aż tak intensywnie, tradycyjnie przyniósł paraliż w niektórych rejonach miasta. Pośniegowe błoto utrudniało jazdę. Autobusy się spóźniały, podobnie tramwaje, które utknęły przez stojące w korkach samochody. Według zapewnień Działu Komunikacji Społecznej Zarządu Oczyszczania Miasta służby do odśnieżania ruszyły. Tyle że ok. godz. 13, kiedy już było biało.

Na jezdniach zrobiło się ślisko, o czym przekonali się kierowcy. Na wjeździe na most Północny w stronę praską doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód osobowy wyrzuciło z jezdni. Auto zawisło na barierkach i trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu, żeby postawić je znów na jezdnię.

Na wyjazdach z mniejszych uliczek zaczął tworzyć się lódzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama