​Metoda na fotowoltaikę

numer 2545 - 31.01.2020

W ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Pilawa zaczęli pojawiać się oszuści, którzy powołują się na urzędników i oferują skorzystanie z dofinansowania montażu instalacji fotowoltaicznych – informuje portal Podlasie24.pl.To kolejna metoda oszustów. Przypomnijmy, że niedawno Mazowiecka Izba Skarbowa ostrzegała przed przestępcami podszywającymi się pod skarbówkę.

W związku z pojawiającymi się zgłoszeniami od mieszkańców dotyczącymi osób oferujących możliwość skorzystania z dofinansowania montażu instalacji fotowoltaicznych Urząd Miasta i Gminy Pilawa informuje, że nie współpracuje z żadną firmą oferującą usługi audytu, sprzedaży czy montażu instalacji fotowoltaicznych.

Na stronie internetowej urzędu pojawił się w tej sprawie komunikat. „Powoływanie się na urząd gminy w tym zakresie jest nieuprawnione. Rekomendujemy mieszkańcom zidentyfikowanie osób podających się za przedstawicieli jakichkolwiek firm przed zaproszeniem ich do domów. Jednocześnie informujemy, że dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych można otrzymać, składając indywidualny wniosek w programie Mój Prąd, realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, oraz w formie niskooprocentowanej pożyczki w programie Czyste Powietrze, prowadzonym przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie” – czytamy na stronie internetowej pilawskiego samorządu. Podane są także adresy internetowe programów inwestycyjnych Mój Prąd (https://www.nfosigw.govzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się