Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​CCC w najlepszej ósemce Europy

Dodano: 31/01/2020 - numer 2545 - 31.01.2020
Zespół CCC po wygraniu u siebie 83:60 pierwszego spotkania 1/8 finału był w komfortowej sytuacji przed rewanżem z MBA Moskwa. Spotkanie w Rosji zakończyło się nietypowym, bo remisowym wynikiem 82:82, który dał awans do ćwierćfinału mistrzyniom Polski. Siódma drużyna ligi rosyjskiej po porażce różnicą 23 pkt w Polkowicach wyciągnęła wnioski i do starcia przed własną publicznością przystąpiła znacznie lepiej przygotowana pod względem taktycznym. Zespół MBA już na początku wypracował sobie kilka punktów przewagi, ale ekipa z Dolnego Śląska nie pozwoliła odskoczyć rywalkom na większy dystans. Trudne chwile podopieczne Maroša Kováčika przeżywały jedynie w połowie drugiej kwarty. W 17. min po rzucie za 3 pkt Mariji Kajtukowej drużyna MBA odskoczyła na 32:22. Polkowiczanki