Punkty za szczepienia

PŁOCK WARUNKI PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA

numer 2546 - 01.02.2020

 Płock wprowadza dodatkowe punkty przy przyjmowaniu do przedszkoli dla tych dzieci, które mają obowiązkowe szczepienia. To kolejne miasto na Mazowszu, które wprowadza tego typu regulacje przy przyjmowaniu dzieci do przedszkoli lub żłobków. Jesienią rada Warszawy zdecydowała o przyjmowaniu do żłobków tylko szczepionych dzieci. W tym roku Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał, że wprowadzanie takich regulacji jest zgodne z prawem.Zaszczepione dzieci będą miały pierwszeństwo w przyjęciu do płockich przedszkoli. Tak zdecydowali radni. Dzieci mające obowiązkowe szczepienia będą uzyskiwały dodatkowe punkty.

Zmiany kryteriów przyjęć do przedszkoli mają utrudnić niezaszczepionym maluchom dostanie się do najbardziej obleganych placówek w mieście.

W Płocku ok. 0,5 proc. dzieci jest corocznie nieszczepionych. Ten odsetek od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie.

– Tu chodzi o ochronę innych dzieci – mówił w radiu RDC Marek Krysztofiak, płocki radny Prawa i Sprawiedliwości. – Rodzice alarmują, że posyłają dzieci do przedszkola, w którym część dzieci będzie nieszczepiona, więc te nieszczepione dzieci będą się zarażały. I to jest bardzo trudny problem. Myślę, że nie tylko Płocka – tłumaczy Krysztofiakzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się