reklama


Więcej pociągów, łatwiejszy dojazd

KOLEJ NOWE TORY DO LEGIONOWA ZA KILKA LAT

numer 2547 - 03.02.2020

Więcej pociągów, lepsza komunikacja kolejowa Warszawy z powiatami północno-wschodniego Mazowsza. Tak ma być w kilkuletniej perspektywie po wybudowaniu dodatkowych torów w kierunku Legionowa. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na opracowanie studium wykonalności takiej inwestycji. To kolejne przedsięwzięcie w ramach modernizacji linii kolejowych. Lepszą komunikację z Warszawą będą  miały Lublin i Radom, a także Trójmiasto i Olsztyn. Już obecnie łatwiej dotrzeć do Białegostoku.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują budowę dodatkowych torów aglomeracyjnych na trasie z Warszawy do Legionowa. Spółka ogłosiła przetarg na opracowanie studium wykonalności. Planowana inwestycja zapewni możliwość przejazdu większej liczby pociągów i łatwiejsze podróże z podwarszawskich powiatów do stolicy.

„W ramach studium wykonalności wykonawca dokona kompleksowej analizy, która określi możliwości techniczne oraz szczegółowe rozwiązania i zakres niezbędnych prac, a także szacowane koszty inwestycji. Studium będzie podstawą do szczegółowego planowania projektu po 2022 r.” – czytamy w komunikacie spółkizawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama