​Gwardia postawiła się Orlen Wiśle

Dodano: 03/02/2020 - numer 2547 - 03.02.2020

Choć do przerwy jedną bramkę więcej mieli na swoim koncie gracze Gwardii Opole, to po zmianie stron nie było już wątpliwości, kto bardziej zasłużył na zwycięstwo. Orlen Wisła Płock w 19. serii spotkań PGNiG Superligi zwyciężyła 26:20. Spotkanie z Gwardią rozpoczęły dwa rzuty karne obronione przez Ivana Stevanovicia i trafienie Žigi Mlakara. Wiślacy od pierwszych minut postawili szczelną i agresywną obronę, a odzyskane piłki Michał Daszek zamieniał na bramki, w rezultacie Nafciarze szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Wicemistrzowie Polski nie poszli jednak za ciosem. Najpierw przestrzelili swoje szanse, a chwilę później na ławkę kar usiedli Piechowski i Mlakar. Opolanie wykorzystali to, doprowadzając do remisu 5:5, jednak gdy siły się wyrównały, wiślacy ponownie odskoczyli na dwa gole.