reklama


Moc sztuki przeciw chorobie

AKCJA CHARYTATYWNA SZTUKA DLA ŻYCIA

numer 2547 - 03.02.2020

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń” w Zajezdni Dąbie we Wrocławiu to miejsce spotkań i integracji różnych środowisk. Tam właśnie w sobotę odbyła się po raz pierwszy akcja „Sztuka dla życia”.

Nazwa „Sztuka dla życia” wzięła się stąd, że do akcji włączyło się wielu artystów, którzy chcieli pomóc dwóm dziewczynom chorującym na mukowiscydozę. Myślę, że tą akcją zapoczątkowujemy pierwszą edycję tej imprezy – mówi „Dodatkowi Dolnośląskiemu” Julia Rominkiewicz organizatorka akcji.

– Pomysł narodził się, kiedy wybierałam się na koncert brytyjskiej piosenkarki Emeli Sandé. Namalowałam jej portret i upowszechniłam akcję na Instagramie. Artyści z wielu krajów stworzyli kolejne portrety z jej wizerunkiem. Piosenkarka podpisała je i wsparła akcję – dodaje Rominkiewicz.

W starej zajezdni odbywały kiermasze prac artystycznych i książek, zajęcia z salsy, warsztaty z tworzenia kwietników z makram, warsztaty z wytwarzania naturalnych kosmetyków oraz koncerty młodych wrocławskich artystów, Evit Trio i goście, Anny Marii Mbayo w repertuarze Czesława Niemena.

Mukowiscydoza to choroba genetyczna wpływająca przede wszystkim na układ oddechowy oraz pracę przewodu pokarmowegozawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama