reklama


Droga do własnego domu lub mieszkania

numer 2547 - 03.02.2020

Podczas ostatniego weekendu Stadion Miejski Wrocław wypełnił się publicznością. Chociaż inauguracja sezonu dopiero za tydzień, tysiące ludzi przyszło, by obejrzeć ofertę kilkudziesięciu stoisk i posłuchać wielu wykładów na Targach Mieszkaniowych „Nowy dom, nowe mieszkanie”.Kilkudziesięciu wystawców zaprezentowało bogatą ofertę deweloperską, doradczą lub kredytową. Cenne były specjalistyczne wykłady tematyczne. Można było np. sprawdzić swoją zdolność kredytową, dowiedzieć się, jak bezpiecznie dokonać transakcji kupna lub sprzedaży mieszkania, jak uzyskać kredyt hipoteczny, w jaki sposób otrzymać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne czy jak urządzić swoje wymarzone mieszkanie.

Te wykłady cieszyły się sporym zainteresowaniem, a prowadzący odpowiadali na wiele pytań. Podobnie było przy stoiskach renomowanych firm. Tam nie tylko oferowano okolicznościowe foldery, ale też udzielano fachowych porad.

Organizator targów Jacek Oryl, prezes zarządu Muratora Expo, zapewnia, że targi to nie tylko kompleksowy przegląd ofert mieszkań i domów nowych, lecz także tych z rynku wtórnego.

– Targi to także wiedza w zakresie finansowania zakupu nieruchomości – o tyle przydatna, że w 2020 r. wchodzą kolejne zmiany w przepisach, w myśl których do końca tego roku banki będą musiały oferować klientom możliwość wyboru między kredytem ze zmienną a przynajmniej okresowo stałą stopą procentową – zapowiada prezes.

Jak wyjaśniają organizatorzy targów, siłą napędową wrocławskiego rynku mieszkaniowego są przede wszystkim osoby i firmy kupujące lokale na wynajem. Raporty pokazują, w jakim tempie przybywa ofert na wynajem. Grupy kapitałowe i mniejsi gracze inwestują w ten rynek, widząc solidne, a co najważniejsze – bezpieczne zyski. Wrocławski rynek wynajmu rośnie z roku na rok, przebijając nawet Warszawęzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama