reklama


​Wymiana ognia między Syrią a Turcją

numer 2548 - 04.02.2020ŚwiatBLISKI WSCHÓD W Syrii doszło do bezpośredniego starcia sił rządowych z Turkami. Sytuacja między tymi państwami jest coraz bardziej napięta.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan ujawnił wczoraj, że doszło do wymiany ognia pomiędzy syryjskimi siłami rządowymi i turecką armią. Jak poinformowało tureckie ministerstwo obrony narodowej, incydent rozpoczął się, kiedy duży konwój tureckiej armii dotarł do Idlib – ostatniej prowincji Syrii, która nadal jest pod kontrolą antyrządowych rebeliantów. Turcy twierdzą, że odpowiednie władze poinformowały o tym konwoju i jego pozycji. Pomimo to stał się on celem ataku artyleryjskiego ze strony syryjskiej armii. Zginęło w nim czterech tureckich żołnierzy, a dziewięciu zostało rannych, jeden jest w stanie krytycznym.

Turcy postanowili odpowiedzieć na ten atak ogniem. Wczoraj przed wylotem na Ukrainę Erdoğan stwierdził, że ich działa zaatakowały 46 syryjskich celów. Dodał, że były wspierane przez lotnictwo, a turecki atak zabił od 30 do 35 Syryjczyków. Według niezależnych obserwatorów w ataku zginęło jednak tylko sześciu syryjskich żołnierzyzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama