Mieli planować zamach

PRZESTĘPCZOŚĆ Nastolatkowie w rękach policji

numer 2549 - 05.02.2020

Stołeczni policjanci zatrzymali czterech nastolatków, którzy mogli planować zamach terrorystyczny w jednej ze szkół na terenie Warszawy – poinformowała PAP. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował dozór kuratora oraz nakaz umieszczenia w schronisku dla nieletnich. Ta sprawa pokazuje, że opiekunowie powinni zwracać uwagę na to, czym ich dzieci się interesują. Rodzice, sprawdzajcie, jakie treści przeglądają wasze dzieci w internecie – apelują przy okazji policjanci.

Mogę potwierdzić, że wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymał grupę osób, których działania mogły realnie zagrozić bezpieczeństwu uczniów – przekazał aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował dozór kuratora oraz nakaz umieszczenia w schronisku dla nieletnich.

Czwórka nastolatków w wieku od 15 do 17 lat pochodzących z Warszawy i jej okolic od jakiegoś czasu miała interesować się przeprowadzeniem zamachu w jednej ze stołecznych szkół. Inspiracją miały być zamachy, do których doszło w Stanach Zjednoczonychzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się