reklama


fot. Jonathan Ernst/Reuters

Skandal w trakcie orędzia Trumpa

waszyngton \ Zaostrza się spór demokratów i republikanów

numer 2550 - 06.02.2020Świat

Prezydent USA Donald Trump wygłosił przed Kongresem tradycyjne orędzie o stanie państwa. W jego trakcie doszło do politycznego skandalu. Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów, ostentacyjnie podarła przemówienie amerykańskiego prezydenta.

Orędzie o stanie państwa (SOTU) to tradycyjne przemówienie wygłaszane co roku przez prezydenta przed połączonymi izbami Kongresu USA na początku każdego roku prezydentury. W jego trakcie prezydent mówi o budżecie i stanie gospodarki oraz przedstawia swoje propozycje legislacyjne. Donald Trump jest drugim, po Billu Clintonie, prezydentem USA, który wygłosił orędzie o stanie państwa w trakcie toczącego się w Senacie procesu o impeachment.

Amerykańska gospodarka, której wielu polityków wieszczyło kryzys po wygranej Trumpa, ma się świetnie i prezydent jasno to podkreślił. – Wrogowie Ameryki uciekają, fortuny Ameryki rosną, a przyszłość jasno lśni – stwierdził Trump. – Lata ekonomicznej zapaści się skończyły – dodał. Przypomniał też o powstaniu za jego rządów 7 mln nowych miejsc pracy, które nazwał boomem niebieskich kołnierzyków (od amerykańskiego określenia oznaczającego pracowników fizycznych)zawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama