reklama


Czas na zimowe szaleństwo

numer 2551 - 07.02.2020

Ferie zimowe to czas wypoczynku oraz zabaw dla dzieci i młodzieży. Te lekkomyślne mogą się jednak skończyć tragicznie. Dlatego dolnośląscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom w tym szczególnym okresie.

Osobom, które planują w ferie szusować, polecamy dzielnicę Dusznik-Zdroju Zieleniec. To największy i jeden z najbardziej lubianych przez mieszkańców Dolnego Śląska ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. – Zieleniec to jedyny kurort w Polsce, który słynie z mikroklimatu podobnego do alpejskiego – mówi Martyna Poloczek, mieszkanka Dusznik–Zdroju i dodaje, że północne stoki Zieleńca słyną z dużej ilości śniegu. – Często zalega tu ponadmetrowa warstwa białego puchu. Śnieg leżu tu przez blisko 150 dni w roku – zaznacza. Do dyspozycji narciarzy jest aż 28 wyciągów, a z 10 można korzystać po zmroku. Zieleniec oferuje także rozrywkę dla osób uprawiających freestyle – jest tu snowpark oraz pełnowymiarowa rynna (halfpipe).

Jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich w Polsce jest zaś Szklarska Poręba. Znajduje się ona na granicy dwóch pasm Sudetów Zachodnich – Karkonoszy i Gór Izerskich. Miejscowość oferuje łącznie ponad 100 km tras narciarskich, zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących narciarzy. Do ich dyspozycji jest 20 stoków, z czego sześć znajduje się na Szrenicy. – Ja i mój mąż uwielbiamy Lolobrygidę, najdłuższą nartostradę w Szklarskiej Porębie, która liczy około 4500 m – mówi Greta Cieślik. – Postanowiliśmy, że jednym z punktów naszego tegorocznego pobytu w Szklarskiej Porębie będzie Wodospad Szklarki. Jego widok zapiera dech w piersiach! Serdecznie polecam każdemu, kto zawita do miasta – zachęca dolnoślązaczka. Szklarska Poręba to także idealny wybór dla narciarzy biegowych. Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biatlonu w Jakuszycach (dzielnica miasta) to najbardziej znany ośrodek tego typu w krajuzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak, Anna Majowicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama