Z Ukrainą na szóstkę

HOKEJ NA LODZIE \ Druga wygrana w pierwszej rundzie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) w swoim drugim meczu rozgrywanego w kazachskim Nur-Sułtanie turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Poza pierwszą tercją dominacja naszych nie ulegała wątpliwości nawet przez chwilę. Piątkowe starcie było dla ekipy trenera Tomasza Valtonena początkowo trudniejszym wyzwaniem. Tym razem to rywale objęli prowadzenie po dalekim uderzeniu Pawła Tarana. 26 sekund przed przerwą, w ogromnym zamieszaniu pod ukraińską bramką, do wyrównania doprowadził Filip Starzyński. W drugiej tercji trafiali tylko Polacy. Najpierw szybką wymianę krążka skutecznie zakończył z bliska Martin Przygodzki, a potem – kiedy Biało-Czerwoni grali w osłabieniu – solowy rajd przeprowadził