Kosmiczny lot w mieście Kopernika

LEKKOATLETYKA \ W Toruniu Szwed Armand Duplantis ustanowił rekord świata w skoku o tyczce – 6,17 m

numer 2553 - 10.02.2020Sport

Szwed Armand Duplantis wynikiem 6,17 m ustanowił w Toruniu rekord świata w skoku o tyczce. 20-latek wygrał zaliczany do prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour mityng Orlen Copernicus Cup. Zwyciężczyni biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic poprawiła rezultatem 51,37 m rekord Polski.

Duplantis pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,17 m w drugiej próbie. Dotychczas rekord świata należał do Francuza Renauda Lavilleniego, który w 2014 r. w Doniecku skoczył 6,16 m. Na stadionie najwyżej w historii skakał legendarny Ukrainiec Serhij Bubka – 6,14 m w 1994 r.

– Nie zrobiłbym tego bez waszego wsparcia. To wielki rok, olimpijski, i świetnie go tak rozpocząć. Już po pierwszej próbie widziałem, że jest dziś szansa na poprawienie tego rekordu, i zrobiłem to. 6,17 m jest świetnym wynikiem. Jestem z niego bardzo zadowolony i żyję dziś tym, co tutaj się wydarzyło. Wiem oczywiście, jak swój rekord centymetr po centymetrze poprawiał Serhij Bubka, ale nie wiem, co będzie dalej. Zobaczymy. Bardzo bym chciał być lepszy i lepszy. Nie wierzę do końca, że to wszystko dzieje się naprawdę. To jest coś, o czym marzyłem od trzeciego roku życia, gdy zacząłem trenować na swoim podwórku, bo tam wszystko się zaczęło. Ciężka praca jest zawsze kluczem do sukcesu. Chciałbym przez dłuższy czas pokazywać naszą dyscyplinę jako bardzo interesującą – podkreślił niezwykle uradowany Duplantis.

Jego skok podziwiał w Arenie Toruń komplet publiczności. Czwarty w konkursie tyczkarzy był Paweł Wojciechowski (5,52 m). – O moim skakaniu dzisiaj nie można zbyt wiele powiedziećzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się