reklama


Dla bezpieczeństwa, zdrowia i gospodarki

INFRASTRUKTURA PROGRAM BUDOWY 100 OBWODNIC

numer 2554 - 11.02.2020

Program budowy 100 obwodnic zakłada poprawę bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czyste powietrze, mniejszy hałas i poprawę przepustowości sieci drogowej. O tym, gdzie są planowane inwestycje na Dolnym Śląsku, mówili posłowie i samorządowcy z regionu.

Na terenie Dolnego Śląska są już zaplanowane i przygotowane plany inwestycyjne na różnym etapie obwodnic Legnicy, Głogowa, Kaczorowa, Międzyborza, Milicza, Oławy i Złotego Stoku. Budowy będą finansowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Budowa obwodnic miast zapewni efektywne funkcjonowanie drogowego transportu osobowego i towarowego, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i jakości życia mieszkańców.

Poseł Mirosława Stachowiak-Różecka podkreśliła, że w niektórych miejscowościach, jak np. wokół Oławy, jest to bezwzględnie konieczne.

– Transport samochodowy jest istotnym źródłem zanieczyszczenia na terenie miast. Ma to znaczący wpływ na zdrowie mieszkańcówzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama