Zagłębie bez szans w meczu z mistrzem

numer 2554 - 11.02.2020

Miedziowi pojechali na Śląsk, by powalczyć o pierwsze punkty w nowym roku. Piast Gliwice okazał się jednak za mocny. Zagłębie przegrało na wyjeździe 0:2. Tym samym ekipa z Lubina zajmuje zaledwie 10. miejsce w ekstraklasie.

Nie tak to miało wyglądać. Martin Ševela i jego drużyna mieli zacząć piąć się w górę tabeli. Tymczasem przegrana sprawia, że Miedziowi znajdują się w grupie spadkowej. Co prawda pomagają im rywale do gry w grupie mistrzowskiej, którzy również przegrali swoje mecze, ale gra Miedziowych nie napawała optymizmem.

Gospodarze od początku zdominowali spotkanie. Już w 16. min Piast wyszedł na prowadzenie za sprawą rzutu karnego wykonanego przez Jorge Félixa. Zagłębie próbowało odpowiedzieć, ale brakowało mu skuteczności w polu karnym rywali. Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy chcieli odrobić straty. Jednak już po kilku minutach to gliwiczanie przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Ich ataki przyniosły skutek w 78. min. Jakub Czerwiński, kapitan Piasta powracający do gry po długiej przerwie, zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę strzeloną głową. Do końca meczu wydarzyło się niewiele więcej