fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Rusza program 100 obwodnic

DROGI \ Pierwsze budowy jeszcze w tym roku – zapewnia minister infrastruktury

numer 2555 - 12.02.2020Gospodarka

Jeszcze w tym roku mają zostać ogłoszone przetargi na budowę 15–16 obwodnic z ogłoszonego przez rząd programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. W realizacji powinno się też znaleźć ok. 20 obejść miast i miasteczek – poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Najszybciej będą realizowane te inwestycje, które mają przygotowane dokumentacje i uzyskały odpowiednie zgody. Większość z planowanych obwodnic jest jednak na bardzo wczesnym etapie, dlatego do ich sprawnego przygotowania i realizacji potrzeba współpracy ze strony władz samorządowych i organizacji lokalnych – powiedział minister Adamczyk.

Pierwsza szanse na realizację w woj. małopolskim ma wschodnia obwodnica Tarnowa. Łącznie w tym regionie powstanie siedem obwodnic – także Trzebini, Limanowej, Makowa Podhalańskiego, Nowego Targu, Piwnicznej i Wadowic. W Wielkopolsce powstanie osiem obwodnic. –Zrobimy wszystko, żeby tę listę poszerzyć – zadeklarował poseł PiS Zbigniew Hoffmann. Wśród planowanych inwestycji są obwodnice: Gostynia, Grzymiszewa, Kalisza, Kamionnej, Koźmina Wielkopolskiego. Planowana jest także realizacja obwodnic: Krotoszyna, Zdun, Cieszkowa, Strykowa oraz Żodyniazawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się