​Śląsk wygrywa 10. mecz w sezonie

Dodano: 12/02/2020 - numer 2555 - 12.02.2020
Dzięki zwycięstwu u siebie nad Polpharmą Starogard Gdański 90:83 koszykarze Śląska są na 6. miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Wrocławianie niemal przez cały mecz gonili wynik, ale w końcówce udało im się wyrwać punkty. Poniedziałkowe spotkanie zamykało 20. kolejkę Polskiej Ligi Koszykówki. Kolejki ważnej, bo ostatniej przed przerwą na zmagania reprezentacyjne. Istotnej również dlatego, że zamykała ona drugą tercję sezonu zasadniczego. Do fazy play-off pozostało 10 kolejek. Wciąż jednak daleko do ostatecznych rozstrzygnięć, bo w tabeli tłok jest ogromny. Śląsk, wygrywając z Polpharmą, awansował na 6. miejsce. Wrocławianie mają bilans 10–10 i 30 pkt na koncie. Tyle samo oczek zdobyły jednak kolejne cztery zespoły, a 13. GTK Gliwice traci zaledwie 3 pkt do drużyny ze