NATO o powstrzymaniu Rosji i terroryzmu

numer 2556 - 13.02.2020Świat

BRUKSELA Wczoraj w Kwaterze Głównej rozpoczął się dwudniowy szczyt ministrów obrony krajów NATO z udziałem m.in. szefa MON Mariusza Błaszczaka. Na agendzie pojawiły się kwestie dotyczące rozszerzenia misji szkoleniowej w Iraku, a także wyzwań związanych z rozmieszczeniem przez Rosję systemów rakietowych zagrażających bezpieczeństwu wschodniej flanki Sojuszu.

Minister Błaszczak, wspólnie z innymi szefami resortów obrony państw NATO, wziął udział w sesji Rady Północnoatlantyckiej (NAC) poświęconej sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. W Kwaterze Głównej Sojuszu ministrowie omówili możliwość wzmocnienia zdolności obronnych w regionalnych misjach NATO oraz przyszłe zaangażowanie w zwalczanie terroryzmu.

Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu szef NATO Jens Stoltenberg przekonywał o skuteczności realizowanej przez Sojusz Północnoatlantycki misji szkoleniowej w Iraku (NATO Mission Iraq – NMI). Działania podejmowane tam przez kraje członkowskie mają na celu zwiększenie zdolności irackiej armii i uniemożliwienie odrodzenia się tzw. Państwa Islamskiego (IS). – Robimy to, bo mamy wspólny celzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się