fot. Piotr Galant/Gazeta Polska

Jedyną poważną ofertę na mBank złożył Pekao

FINANSE \ Commerzbank potrzebuje kapitału, ale może zarobić mniej, niż myślał

numer 2556 - 13.02.2020Gospodarka

MBank cieszy się słabszym zainteresowaniem potencjalnych nabywców, niż sądził jego właściciel Commerzbank. Jedyną poważną ofertę złożył Pekao SA. Przy tylko jednym oferencie nie da się osiągnąć oczekiwanych korzyści, dlatego – jak przewiduje „Frankfurter Allgemeine Zeitung” – niemiecki bank może odłożyć sprzedaż mBanku.

Pekao SA jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia mBanku – uważa „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Wprawdzie – jak pisze gazeta – oprócz polskiego banku propozycję zakupu mBanku oficjalnie złożyły także dwa amerykańskie fundusze inwestycyjne: Blackstone i Apollo, ale – według informatorów „FAZ” – ich oferty nie były wystarczająco intersujące dla Commerzbanku i nie są już brane pod uwagę.

Analitycy podkreślają, że inwestorów mogą odstraszać wysokie kredyty frankowe w portfelu mBanku, których udzielono na kwotę sięgającą 3 mld euro. To ogromne obciążenie dla wystawionego na sprzedaż banku, tym większe, że sytuacja prawna frankowych kredytów jest niepewna, ponieważ po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE ruszyła lawina pozwów sądowych o unieważnienie wspomnianych umów kredytowych.

Commerzbank jest właścicielem 70 proczawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się