Fałszywy alarm w sprawie Programu dla Śląska?

PIENIĄDZE \ Z danych rządu wynika, że realizowana jest większość inwestycji

numer 2556 - 13.02.2020Gospodarka

Na Śląsku pojawiło się kolejne ognisko konfliktu. NSZZ „Solidarność” alarmuje, że Program dla Śląska nie jest realizowany i wzywa rząd do szybkiego działania. Tymczasem eksperci zauważają, że wiele przedsięwzięć już zostało zrealizowanych, a region dostaje coraz więcej pieniędzy – również z UE.„Mimo licznych deklaracji ze strony rządu, większość kluczowych projektów zawartych w Programie dla Śląska nie weszła nawet we wstępną fazę realizacji” – napisali działacze śląsko-dąbrowskiej Solidarności w stanowisku skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego.

– Nie ruszył żaden z projektów dotyczących nowoczesnych technologii, m.in. w energetyce. Praktycznie w miejscu stoi program rewitalizacji bloków energetycznych. Nic się dzieje, jeśli chodzi o realizację projektów kogeneracyjnych. Odbudowa przemysłu w naszym regionie pozostaje w sferze haseł – zaznacza Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Z rządowych danych wynika jednak, że realizowana jest sprawnie większość inwestycji infrastrukturalnych, a dzięki programowi budowy obwodnic na lata 2020–2030 dodatkowo planowana jest budowa pięciu obwodnic w woj. śląskimzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się