Wszystko w kierunku Tokio

Lekkoatletyka \ Największe polskie gwiazdy błyszczały podczas Orlen Cup w Łodzi

numer 2556 - 13.02.2020Sport

Kulomiot Konrad Bukowiecki, specjalistka od skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz płotkarka Klaudia Siciarz zwyciężyli w swoich konkurencjach podczas lekkoatletycznego mityngu Orlen Cup w Łodzi. Zawody w łódzkiej Atlas Arenie były drugim występem polskich lekkoatletów przed własną publicznością w tym sezonie halowym, po sobotnim mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu i pierwotnie miały być próbą generalną przed odwołanymi przez koronawirus Halowymi Mistrzostwami Świata w Chinach.

Bukowiecki zwyciężył w rywalizacji kulomiotów z wynikiem 21,54, znacznie lepszym, niż uzyskał kilka dni wcześniej w Toruniu (20,39). 22-letni lekkoatleta pokonał mocnych rywali, bo drugie miejsce zajął halowy mistrz Europy Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała) – 20,95, trzeci był najlepszy kulomiot Afryki Nigeryjczyk Chukwuebuka Enekwechi – 20,87, a poza podium znalazł się utytułowany Niemiec David Storl – 20,03.

– Mój dzisiejszy występ oceniam jednak krytycznie. Pchało się tragicznie i na sześć prób tylko jedna była udana. W pozostałych kula szła po palcach i odległości były poniżej poziomu – ocenił Bukowiecki, który poprzednio zwyciężał w Łodzi w 2017 i 2019 r.

W Atlas Arenie po niedawnym urazie wróciła do skakania wzwyż Lićwinko. Zawodniczka KS Podlasie Białystok jako jedyna pokonała poprzeczkę na wysokości 1,93 m. Po nieudanej pierwszej próbie na 1,96 m zrezygnowała z dalszej rywalizacji z powodu odnowienia urazu. – Jestem zadowolona, bo te zawody pokazały, że regularnie skaczę w okolicach 1,94 – powiedziała Lićwinko. – Tym bardziej po tygodniu przerwy, bo w Czechach naciągnęłam mięsień. Dostałam jednak zielone światło od doktora, żeby kontynuować sezonzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się