Czarna seria na pasach

Warszawa Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

numer 2556 - 13.02.2020

Chociaż policyjne statystyki dotyczące wypadków w Warszawie za ubiegły rok pokazują, że było ich mniej, to początek roku na stołecznych drogach obfituje w zdarzenia drogowe z udziałem pieszych na pasach. – Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od uczestników ruchu i ich odpowiedzialności – wyjaśnia podkom. Rafał Retmaniak z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Przejście dla pieszych z założenia powinno być miejscem, w którym można bezpiecznie przejść przez ulicę. Jednak nie zawsze tak jest.

Najgłośniejszym w tym roku wypadkiem na Mazowszu było potrącenie na pasach matki z dwójką dzieci w Żyrardowie. W wyniku wypadku w szpitalu zmarła 10-letnia dziewczynka. W stolicy od początku roku również doszło do wielu wypadków z udziałem pieszych. „Dwójka dzieci potrącona na pasach na Gocławiu”, „Połamała nogi 8-letniej dziewczynce”, „Kobieta z dzieckiem w wózku potrąceni na pasach”, „Potrącenie pieszego w al. Niepodległości” – to tytuły artykułów opisujących jedynie część wypadków z udziałem pieszych na pasach. W niektórych to kierowcy, w innych piesi byli winni zajściuzawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się