Komu pomoże śródmiejska strefa parkowania?

numer 2556 - 13.02.2020

Powraca temat śródmiejskiej strefy parkowania w Warszawie. Jak zapowiada stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, jeszcze w tym roku będą prowadzone analizy i konsultacje w tej sprawie. W strefie śródmiejskiej miałyby być również pobierane opłaty za parkowanie samochodu w weekendy.

Jeszcze w październiku ubiegłego roku prezydent Rafał Trzaskowski zapowiadał nie tylko podniesienie stawek opłat za parkowanie w Warszawie i poszerzenie strefy płatnego parkowania, lecz także wytyczenie śródmiejskiej strefy z wyższymi opłatami za pozostawienie samochodu. Przekonywał wówczas, że takie rozwiązania umożliwią większą rotację pojazdów oraz ograniczą ich wjazd do centrum stolicy. To pozwoli odetchnąć miastu od dużej liczby aut – zaznaczał podczas konferencji prasowej prezydent Trzaskowski.

Śródmiejska strefa to ta część miasta, w której obowiązywałyby wyższe opłaty, i to także w weekendy. Z ustawy wynika, że strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku. Natomiast jak zaznaczają urzędnicy, są takie rejony w Warszawie (starówka, zoo, okolice Stadionu Narodowego), w których trudności w parkowaniu są większe w weekendy niż w dni powszednie. Zdaniem drogowców mieszkańcy już teraz doceniają zalety strefy płatnego parkowania.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, w tym roku będą przeprowadzane analizy i konsultacje w sprawie utworzenia strefy. Jak deklarują urzędnicy, nie chcą zaskakiwać mieszkańców decyzjami, ale działać transparentnie.

– Strefa nie jest parkingiemzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się