Lewica narzuca eutanazję

numer 2557 - 14.02.2020Świat

LIZBONA-MADRYT Socjalistyczne rządy Portugalii i Hiszpanii pracują nad wprowadzeniem w swoich krajach eutanazji. Przeciwko temu procederowi protestuje Kościół katolicki i konserwatyści.

Portugalscy biskupi zaapelowali do władz w Lizbonie o przeprowadzenie referendum ws. „wspomaganego samobójstwa”. Wezwali również społeczeństwo do składania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącej plebiscytu ws. eutanazji. Aby taki postulat znalazł się w parlamencie, trzeba, by podpisało się pod nim 60 tys. osób. Kościół chce, by w ten sposób społeczeństwo miało szansę wypowiedzenia się ws. projektu, którego próby wprowadzenia miały miejsce już przed trzema laty. Protestowali przeciwko niemu wtedy środowiska konserwatywne, prawicowa opozycja, a także część środowisk medycznych i władz izby lekarskiej, która podkreślała, że celem ludzi pracujących w służbie zdrowia jest ratowanie życia, a nie jego pozbawianie.

Do debaty w sprawie tzw. wspomaganego samobójstwa w parlamencie Portugalii ma dojść 20 lutego.

Również w sąsiedniej Hiszpanii socjalistyczny rząd intensyfikuje prace nad wprowadzeniem eutanazji. We wtorek niższa izba parlamentu – Kongres Deputowanych, rozpoczął debatę na ten tematzawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama