Ferie z terytorialsami

WOT \ Szkolenie podstawowe w Pomiechówku

numer 2557 - 14.02.2020Obrona narodowa

W sobotę 8 lutego rozpoczęło się szkolenie w ramach projektu „Ferie z WOT”, które skierowane jest do wszystkich, a szczególnie do uczniów i studentów, którzy w tym czasie rozpoczynają ferie zimowe w województwie mazowieckim. Nowo powołani żołnierze ochotnicy rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 6. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Najbliższe dni spędzą na szkoleniu podstawowym w Pomiechówku.

Na terenie 65. Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku rozpoczęły się w weekend dwutygodniowe ćwiczenia na poligonie. Po raz kolejny takie szkolenie odbędzie się w okolicach koszar. Dzień powołania jest pierwszym dniem służby ochotników, którzy zwiążą się z Wojskami Obrony Terytorialnej.

– W pierwszy dzień szkolenia ochotnicy wypełnią niezbędne dokumenty, przejdą badania lekarskie, sprawdzą swój wskaźnik masy ciała (BMI), sprawność fizyczną i – co najważniejsze – założą mundur żołnierza Wojska Polskiego – mówi ppor. Jolanta Maciaszek, oficer prasowa 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej (6 MBOT).

Ten dzień jest także pierwszym dniem szkolenia podstawowego, w którym ochotnicy rozpoczną swoją służbęzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama