​Kubica będzie jeździł pod dachem

numer 2557 - 14.02.2020Sport

Orlen Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). Głównym sponsorem nowej grupy będzie Orlen Deutschland, a za kierownicą samochodu BMW M4 DTM zasiądzie zawodnik Orlen Teamu Robert Kubica. DTM to kolejny obok zaangażowania w Formułę 1 element promocji marki Orlen na globalnym rynku.

Kubica będzie się ścigał za kierownicą samochodu BMW M4 DTM o mocy ponad 600 koni mechanicznych. Na aucie dominować będą logotypy Grupy Orlen. W kolorystyce przeważać będą barwy biała i czerwona, wspólne dla marek Star i Orlen. Logotypy znajdą się także na kombinezonie i kasku zawodnika, odzieży mechaników, w garażu i motorhome.

– Orlen dotrzymuje słowa. Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w sporty motorowe. Obiecaliśmy, że będziemy w Formule 1 i jesteśmy jako sponsor tytularny Alfa Romeo Racing, ale to nie wszystko. Polacy mają teraz swój zespół w DTM. Robert będzie jeździł samochodem marki BMW w biało-czerwonych barwach, naszych kolorach narodowych – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Kubica, który w ubiegłym roku powrócił do ścigania w F1 po kilkuletniej przerwie spowodowanej wypadkiem, uważa, że w DTM czeka go spore wyzwanie.

– DTM jest mniej znany, ale zawsze budził mój duży respekt. Poziom rywalizujących kierowców jest bardzo wysoki. To dla mnie nowy rodzaj rywalizacji, wielkie wyzwaniezawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama