​Będą fotoradary na moście Poniatowskiego

numer 2557 - 14.02.2020

Stołeczni drogowcy zamierzają ustawić cztery fotoradary na moście Poniatowskiego. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, będą one umieszczone w najbardziej newralgicznych miejscach. Pomysł pojawił się po dwukrotnie unieważnionym przetargu na zakup odcinkowego pomiaru prędkości. Urządzenia mają się pojawić jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno mówiło się o tym, że drogowcy zakupią urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości na moście i wiadukcie Poniatowskiego. Pomysł zakupu urządzeń zrodził się po tym, jak w 2018 r. doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła rowerzystka. Dziś już wiadomo, że pierwotne plany zostały zmienione. Przetarg na zakup urządzeń został dwukrotnie unieważniony. Co było powodem? Złożone oferty przekroczyły możliwości finansowe miasta.

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Miejskich, drogowcy postanowili zmienić założenia i umieścić na moście fotoradary. – Nie rezygnujemy ze zwiększenia bezpieczeństwa. Miasto finansuje patrole policji w tej okolicy. Jak tylko to będzie możliwe, chcemy ogłosić postępowanie przetargowe na zakup i montaż fotoradarów. Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, a wykonawca zostanie wybrany w pierwszym postępowaniu, to urządzenia pojawią się już w wakacje – tłumaczy w rozmowie z „Dodatkiem Mazowieckim” Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego Zarządu Dróg Miejskichzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się