Górnicze derby dla przyjezdnych

numer 2557 - 14.02.2020

W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn MKS Zagłębie Lubin podejmowało u siebie NMC Górnika Zabrze. Gospodarze nie dali rady pokonać faworyzowanych przyjezdnych. Zespół z Górnego Śląska wygrał w Lubinie 30:24 (17:7).

Pisaliśmy przed meczem, że przed Miedziowymi nie lada wyzwanie. Górnik to trzecia siła polskiej ekstraklasy piłki ręcznej, a Zagłębie wciąż nie jest pewne występu w play-offach, szczególnie po ostatnich występach. Drużyna ze stolicy polskiej miedzi przegrała trzy z czterech ostatnich meczów.

Spotkanie z zabrzanami skończyło się już po pierwszej połowie. Zagłębie już w czwartej minucie przegrywało 0:3, a trener miejscowych Bartłomiej Jaszka musiał brać przerwę na żądanie. Miedziowi się przebudzili i zaczęli popełniać mniej błędów, ale to nie wystarczało. Gospodarze zdołali nawet zmniejszyć straty do jednej bramki, ale wtedy znów nastąpiła seria niewymuszonych błędów. Z wyniku 6:7 nagle zrobiło się 6:12. Choć Jaszka próbował znów ratować się czasem, to do końca pierwszej połowy przyjezdni dołożyli kolejnych pięć bramek, a gospodarze tylko jedną