Czystki w gabinecie Johnsona

numer 2558 - 15.02.2020Świat

LONDYN Brytyjskie media spodziewały się rekonstrukcji rządu Borisa Johnsona, jednak ostatecznie nie obyło się bez zaskoczeń. Na kilka tygodni przed zapowiadanym złożeniem projektu budżetu na nowy rok finansowy dymisję złożył jeden z najbardziej zaufanych ludzi premiera, minister finansów Sajid Javid.

Po historycznym momencie w dziejach Wielkiej Brytanii, jakim było opuszczenie przez ten kraj Unii Europejskiej, przyszedł czas na wyczekiwaną rekonstrukcję rządu. Nikt nie spodziewał się jednak aż tak zaskakującego obrotu spraw. Gdy znane były już nazwiska tych, którzy odchodzą z rządu, niespodziewanie rezygnację złożył minister finansów Sajid Javid, uznawany za najbardziej zaufaną osobę Borisa Johnsona.

Javid zrezygnował, bo nie chciał się zgodzić na wymianę zespołu doradców, o co zabiegał szef rządu. Potwierdził to sam były minister w liście, który wysłał do Johnsona. „Chociaż jestem wdzięczny za stałe zaufanie i propozycję pozostania w tej roli, żałuję, że nie mogłem zaakceptować warunków związanych z ponowną nominacjązawartość zablokowana

Autor: Beata Mańkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się