reklama


Koronawirus pod kontrolą

Zdrowie Zapobieganie ewentualnej epidemii

numer 2558 - 15.02.2020

Ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem na Mazowszu hospitalizowanych jest 10 osób – poinformował wojewódzki inspektor sanitarny. W całym regionie pod obserwacją epidemiologiczną znajdują się 84 osoby. Dotychczas nikt nie okazał się zarażony wirusem z Chin. Tak było również w przypadku ostatnich pacjentów, którzy zgłosili się do przychodni w Markach. Po przebadaniu okazało się, że nie są zarażeni koronawirusem.

Wiceminister Waldemar Kraska prezentując posłom dane o koronawirusie, podał także dane dotyczące województwa mazowieckiego. Z powodu podejrzenia zarażeniem wirusem z Chin hospitalizowanych jest 10 osób, a 84 poddane są nadzorowi epidemiologicznemu. Oznacza to m.in. stałe monitorowanie ich stanu zdrowia. Kraska przypomniał, że mimo podejrzeń na razie żaden przypadek nie okazał się zarażeniem koronawirusem. Tak było z osobami, które z Chin wylądowały w Warszawie tydzień temu.

Powiatowy inspektor sanitarny w Wołominie poinformował z kolei o negatywnych wynikach badań na obecność koronawirusa u pacjentów, którzy we wtorek wieczorem zgłosili się do przychodni w Markachzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama