reklama


Pożyczki zamiast ślubu

numer 2558 - 15.02.2020

Oszukiwał kobiety poznane za pośrednictwem portali randkowych. Zamiast ślubu brał od nich pożyczki. W sumie w ten sposób zainkasował ok. 100 tys. zł. To kolejny oszust matrymonialny zatrzymany przez policjantów. Pół roku temu wpadł Konrad K. Wykorzystał on w ten sposób ponad 40 kobiet. Tacy oszuści nie zawsze działają sami. Nigeryjczyk, który podawał się za amerykańskiego oficera, za wspólniczkę miał 23-latkę, a pieniądze wyłudzał za pośrednictwem internetu.

Kryminalni z Bielan zatrzymali 31-latka podejrzanego o wyłudzenie i przywłaszczenie ponad 100 tys. zł od kobiet poznanych za pośrednictwem portali randkowych. Mężczyzna najpierw zdobywał ich zaufanie, a następnie znikał z pożyczoną gotówką.

Bielańscy policjanci ustalili, że 31-latek swoje ofiary wyszukiwał na portalach randkowych. Kiedy już udało mu się zdobyć ich zaufanie, prosił o spore pożyczki finansowe. Pieniądze miały zostać przeznaczone na założenie własnej firmy lub leczenie członka rodziny. W ten sposób mężczyzna wyłudził od kobiet ponad 100 tys. zł.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego po jakimś czasie wpadli na trop mężczyzny, a do jego zatrzymania doszło na początku roku. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty przywłaszczenia mienia oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że 31-latek był poszukiwany listem gończym i najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnymzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama