Derby Mazowsza dla Radomia

Koszykarze HydroTrucku Radom jako pierwsi awansowali do sobotniego półfinału turnieju o Puchar Polski, który rozpoczął się w czwartek w Warszawie. Pokonali w ćwierćfinale Legię Warszawa 85:58. Ich rywalem w sobotnim półfinale (godz. 15) będzie Anwil Włocławek. Koszykarze HydroTrucku mieli przewagę od początku, gdy prowadzili 12:3 i 20:9 po pierwszej kwarcie. Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie, bo legioniści cały czas mieli kłopoty w obronie i zupełnie nie mogli się wstrzelić do kosza. Radomianie wygrali walkę pod tablicami 42:35 i mieli 21 asyst przy 15 takich podaniach warszawiaków. W 39. min przewaga podopiecznych trenera Roberta Witki wzrosła do ponad trzydziestu punktów (85:54). Spotkanie w niczym nie przypominało pojedynku ligowego tych drużyn sprzed kilku dni w Radomiu, gdy po