​Złoty medal na urodziny

Dodano: 17/02/2020 - numer 2559 - 17.02.2020
ZAPASY \ Reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew wywalczył w Rzymie zloty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze 70 kg. W finale pokonał Aghahusejna Mustafajewa (Azerbejdżan) 2:0. W sobotę reprezentant Polski skończył 32 lata. Walkę wygrał dzięki ostrzeżeniom, które – po jednym w każdej z dwóch rund – otrzymał jego pasywnie walczący przeciwnik. Brązowe medale zawisły na piersiach Mołdawianina Mihaia Savy oraz Turka Haydara Yavuza. Gadżijew, trenujący zapasy w AKS Madej Wrestlin Team Piotrków Trybunalski, zanim stanął na najwyższym stopniu podium rzymskich mistrzostw, pokonał w 1/8 finału Fatiego Vejselego (Macedonia Północna) 10:0, Yavuza 2:0 oraz mistrza świata zawodników do lat 23, Gruzina Mirzę Szuluchię 7:1. Podopieczny trenera kadry narodowej Jusupa