reklama


Największa inwestycja regionu

​Koleje Dolnośląskie Nowe trasy i pociągi

numer 2559 - 17.02.2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego i prezes Kolei Dolnośląskich przedstawili informację o zakupie nowoczesnych pociągów i uruchomieniu zrewitalizowanych tras.

Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na zakup 11 nowoczesnych pociągów. Wśród nich znajdą się pierwsze w Polsce pociągi o napędzie hybrydowym. W ramach planowanego przetargu spółka planuje zakup sześciu trzyczłonowych pojazdów z dwusystemowym napędem elektryczno-spalinowym (hybrydowym, HZT), które będą mogły zabrać na pokład minimum 320 pasażerów, oraz pięciu pięcioczłonowych składów o napędzie elektrycznym (EZT), które będą obsługiwać minimum 550 pasażerów. 

– Cieszę się, że możemy dziś ogłosić tak wyczekiwany plan zakupu nowego taboru dla Kolei Dolnośląskich. Szacunkowa wartość zakupu 11 pociągów to 280 mln zł – mówił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – Dzięki dotacji pozyskanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych zakup zostanie dofinansowany ze środków unijnych kwotą 85,1 mln zł – dodał marszałek Przybylski.

Pierwsze pociągi pojawią się na Dolnym Śląsku w połowie 2022 r., a całość zamówienia w ciągu kolejnych dwóch miesięcyzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama