reklama


Czas na konsultacje

Inwestycje Rządowy program 100 obwodnic

numer 2560 - 18.02.2020

Rusza pierwszy tydzień konsultacji rządowego programu budowy 100 obwodnic. Swoje uwagi można zgłaszać do 20 marca. Przypomnijmy, że w ramach programu na Mazowszu obwodnice mają odciążyć m.in. Ciechanów, Lipsko, Łąck i Ostrołękę. Projekt zakłada nie tylko budowę dróg, ale także towarzyszącej im infrastruktury, w tym bezpiecznych przejść dla pieszych.

Obwodnice mają powstawać m.in. wokół tych miejscowości, w których notowane jest największe natężenie ruchu oraz największa liczba wypadków. Przy wyborze lokalizacji brano także pod uwagę poprawę dostępu do miejscowości i regionów turystycznych. Na Mazowszu obwodnice powstaną również w okolicy Pułtuska, Siedlec, Skaryszewa, Sokołowa Podlaskiego i Zwolenia. Koszt budowy stu obwodnic ma wynieść blisko 30 mld zł. Długość wszystkich tras szacowana jest na przeszło 800 km.

Resort infrastruktury poinformował, że od piątku formalnie rozpoczęły się konsultacje publiczne programu. Uwagi można zgłaszać poprzez formularz do 20 marca 2020 r., przesyłając go na adres: konsultacje100@mi.gov.pl, drogą pocztową do Departamentu Dróg Publicznych przy ulzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama