reklama


​Kraków bliżej Warszawy

numer 2560 - 18.02.2020

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z nowym wykonawcą odcinka trasy S7. To fragment drogi ekspresowej od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola, stanowiący drogę wylotową z Warszawy w stronę Krakowa. Poprzedni wykonawca nie realizował swoich zadań. Odcinek, który umożliwi szybki wyjazd z miasta w stronę Krakowa, zostanie wybudowany w ciągu dwóch lat.

Podpisaliśmy umowę na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem). Powtórny przetarg był efektem odstąpienia od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą inwestycji. Wykonawcą inwestycji jest firma Polaqua, wartość umowy opiewa na ok. 457,3 mln zł, a czas realizacji to 26 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.” – informuje w komunikacie GDDKiA.

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania oraz uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Firma wykonawcza może również rozpocząć roboty w terenie na podstawie uzyskanej przez GDDKiA w sierpniu 2019 r. decyzji ZRID. Po wybudowaniu trasy pozostaną uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie nowej drogi do ruchu.

Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie miał dwie jezdnie po trzy pasy ruchuzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama