Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Bruksela bierze się za Gazprom

Dodano: 06/09/2012 - Numer 303 - 06.09.2012
Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu formalnego śledztwa przeciw rosyjskiemu monopoliście. Gazprom podejrzewany jest o łamanie europejskich praw antymonopolowych. Grozi mu miliardowa grzywna. Andrzej Łomanowski Pod koniec września 2011 r. przedstawiciele Komisji Europejskiej dokonali niespodziewanych rewizji w firmach w 10 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Urzędnicy szukali kontraktów gazowych i dokumentów dotyczących współpracy z Gazpromem. Zrewidowano trzy europejskie spółki samego monopolisty i od 8 (wg Komisji Europejskiej) do 13 (wg Rosjan) innych firm (w tym polskie PGNiG i EuroPolGaz). Po roku przeglądania dokumentów brukselscy urzędnicy postawili rosyjskiemu monopoliście trzy zarzuty: łamania zasad wolnej konkurencji poprzez podział rynku i uniemożliwianie dostaw gazu
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze