Szóstka w Râșnovie

Dodano: 21/02/2020 - numer 2563 - 21.02.2020
Sześciu polskich skoczków narciarskich wystąpi w piątkowym konkursie Pucharu Świata na obiekcie w rumuńskim Râșnovie. W kwalifikacjach szósty był Dawid Kubacki, a siódmy Kamil Stoch. Wygrał Norweg Marius Lindvik. Kubacki osiągnął 95 m, a Stoch – 99 m, ale miał kłopoty przy lądowaniu i podparł się ręką, przez co sędziowie znacznie obniżyli mu noty za styl. Gdyby nie to, trzykrotny mistrz olimpijski prawdopodobnie byłby zwycięzcą kwalifikacji. Z Lindvikiem, który osiągnął 98 m, przegrał bowiem o 8,2 pkt. Za Norwegiem uplasował się lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Stefan Kraft (98,5 m), a trzecie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler (101 m). Na 11. pozycji sklasyfikowano Piotra Żyłę (95 m), 22. był Jakub Wolny (89 m), 30. Klemens Murańka (85 m), a 38. Aleksander