reklama


Euro 2021

KORONAWIRUS \ Mistrzostwa Europy przeniesione na przyszły rok

numer 2585 - 18.03.2020Sport

Piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok – postanowiła UEFA. Powodem zmiany terminu jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Zmiany dosięgną także rozgrywek klubowych. – Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Wczoraj zdecydowano, że mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca 2021 r. i potrwają przez miesiąc. Przesunięcie na lato przyszłego roku turnieju ma pozwolić na dokończenie w tym sezonie rozgrywek ligowych i pucharowych.

Mecze Euro 2020 miały się odbywać od 12 czerwca do 12 lipca w 12 miastach z 12 krajów Europy: w Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Kopenhadze, Bilbao, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku, Glasgow, Dublinie i Londynie.

Inaugurację zaplanowano w Rzymie, a decydującą fazę (półfinały i finał) w Londynie.

Pandemia koronawirusa skomplikowała jednak plany Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Trudno było sobie bowiem wyobrazić organizację za niespełna trzy miesiące turnieju na tak dużym obszarze – to oznaczałoby chęć przemieszczania się tysięcy kibiców po całej Europie, a obecnie wiele krajów zamyka granicezawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama