reklama


​Aborcjoniści wykorzystują pandemię

numer 2590 - 24.03.2020Świat

USA Trwa batalia o ograniczenie aborcji w kolejnych stanach. Prokurator generalny Ohio nakazał właśnie wstrzymanie działalności klinikom aborcyjnym należącym do Planned Parenthood.

Placówki przerywające ciąże w USA, należące do głównej organizacji dokonującej tego procederu – Planned Parenthood – pomimo epidemii koronawirusa w tym kraju nie wstrzymały swojej działalności. Nie podporządkowały się tym samym instrukcji stanowych władz kierujących opieką zdrowotną, które w obliczu pandemii anulowały „wszystkie nieistotne lub planowe operacje i procedury z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej”.

Po tym, jak na działalność klinik posypały się skargi, Biuro Prokuratora Generalnego Ohio wezwało je do zaprzestania tych praktyk. Na razie organizacja nie odniosła się do tych ograniczeń. W sprawie interweniowały już środowiska zwolenników aborcji, które przekonują, że przerwanie ciąży jest niezbędnym elementem kompleksowej opieki zdrowotnej, a niemożność dokonania tej operacji „ma głęboki wpływ na życie, zdrowie i samopoczucie pacjentki”.

Z kolei portal obrońców życia LiveAction.org zauważa, że pomimo epidemii koronawirusa kliniki aborcyjne na całym świecie pozostają otwarte, a nawet zwiększają swoją dostępnośćzawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama